В Одесі обговорили проблеми у сфері сільського господарства (відео)

Мільярд з державного бюджету не врятував мале фермерство.

Більшу частину грошей так і не освоїли. Зокрема, мова йде про відшкодування кредитів для розвитку малого фермерства. Минулого року уряд виділив на це 500 мільйонів гривень, освоєні – трохи більше 10. Чому так сталося та як врятувати мале фермерство в Україні – це обговорюють представники влади та самі підприємці в Одесі на загальних зборах.

Голова Союзу українського селянства Українцям Іван Томич розповідає, що досі вигідніше займатися сільським господарством за кордоном. На це є низка причин. І головна – заробіток. Працюючи на чужих фермерських господарствах, можна заробити у рази більше, ніж створивши власний бізнес на території України. Донині тих, хто наважився у нас створити мале фермерське господарство, одиниці.

Втім, на їх думку, держава має підтримувати комплексно, зокрема, й розумними фахівцями. Учасники конференції кажуть: мале фермерство це дорого. Наприклад, для старту бізнесу знадобиться мінімум 50 тисяч доларів. І це якщо не враховувати невпинний зріст цін на посівний матеріал. Звісно, таких грошей у людей немає. Тому вони звертаються до банків по кредити. Зараз держава виділила 500 мільйонів гривень на відшкодування позик, взятих для розвитку малого фермерства. Втім, це виявилося неефективним.

Фермери кажуть: банки переважно відмовляють у кредитах, бо часто у них немає ані кредитної історії, ані поручителів, ані застави. Заступник міністра агрополітики Віктор Шеремета згодний: банки у програмі відшкодування коштів фермерам себе не виправдали. Тож тепер ці компенсаційні мільйони хочуть перенаправити у спеціальний фонд. Але є ще одна проблема, що стримує розвиток малих сільських господарств. Це податки.

Фермери жаліються: сплачують у держбюджет суми не менші, ніж великі промислові господарства. Тож зараз в уряді обговорюють можливість спрощення оподаткування для малих сільських господарств. Зазначимо, програма підтримки малого фермерства була розпочата дев’ять місяців тому. На неї покладали багато сподівань, зокрема збільшення робочих місць на селі до півмільйона. Ця держпрограма розрахована до 2020 року.

25 сентября, 2018 16:46