«Ніч на Банковій»: в Києві пройшла акція на захист громадських активістів (відео)

У Києві з вечора до 3 ночі неподалік від Адміністрації Президента тривала акція на захист громадських активістів.

Пікетувальники виступили з промовами та розказали про те, як влада замовчує проблему з нападами на активістів, а правоохоронці не розслідують справи, як слід. Пікет розпочався з перформансу, під час якого назвали імена всіх українських активістів, що зазнали фізичних атак у 2018 році. За словами організаторів, за неповні 9 місяців понад півсотні осіб стали жертвами нападів з боку невідомих: замовників цих злочинів досі не знайшли, виконавці так і не покарані.

Під час акції активісти передали до канцелярії Адміністрації Президента заяву з такими вимогами: оперативно та ефективно розслідувати скоєні напади, провести позачергове засідання РНБО, створити у Верховній Раді України тимчасову слідчу комісію щодо нападів на активістів у 2017-2018 роках, а від очільника МВС Арсена Авакова – виступити зі звітом про стан розслідування справ з трибуни парламенту. Також вимагають зустрічі з президентом, генпрокурором, керівниками СБУ та МВС.

На в’їзді до Адміністрації Президента активісти також розмалювали асфальт, щоб привернути увагу можновладців. За словами організаторів пікету, щонайменше 14 нападів сталося в Одесі. На їхню думку, єдиний шлях суспільства – гуртуватися і разом тиснути на владу, аби в майбутньому громадські активісти почувалися в безпеці.

28 сентября, 2018 14:48