Одесса
12 Co
USD

Інститут фінансових омбудсменів вже найближчим часом планують ввести в Україні (відео)

Захист прав споживачів фінансових послуг.

Ця інновація, на думку фахівців, зможе навести лад у сфері банківських послуг та припинить кредитне свавілля.

«Окрім повноважень щодо накладення штрафів фінансовий омбудсмен або його уповноважена особа матимуть право виносити рішення, яке матиме силу судового рішення. Отже, якщо надавач фінансових послуг порушить права громадянина, нанесе йому певні збитки, фінансовий омбудсмен матиме можливість прийняти рішення і стягнути відповідні кошти з фінансової установи», – заявив голова підкомітету з питань виконання рішень ЄСПЛ Руслан Сидорович.

Ще одна актуальна для України проблема – так зване фінансово-кредитне рабство. В Раді готується до розгляду законопроект, який дозволить громадянам-боржникам вийти з кабали.

«Цей законопроект буде виходом з боргового рабства, тому що на сьогодні, коли фізична особа набирає, має непролазні борги, вона не в стані їх віддати. Вона, навіть якщо би кілька життів продала, вона їх не віддасть. Вона фактично знаходиться в борговому рабстві. Ми, як держава, повинні створити механізм, який дасть громадянам можливість для рестарту та відновлення й очищення від цих боргів», – зазначив Руслан Сидорович.

27 сентября, 2018 18:27