93 % українців хочуть допомогти довкіллю, — дані дослідження (відео)

Дев’ять з десяти українців вважають, що особисто можуть відіграти роль у захисті довкілля.

Це дані дослідження, які презентували у столиці. Проте люди не поспішають допомагати у розв’язанні екологічних питань. Наприклад, лише 36 % опитаних регулярно сортують сміття, 29 % обирають екологічний транспорт та приблизно така ж кількість респондентів не купує виробів з пластику.

«Дуже є популярна практика серед наших громадян – скорочувати споживання води та електроенергії. Вони, напевно, думають більше про питання ощадливості, як заощадити ресурси для свого сімейного бюджету. Окрім такого ціннісного компонента вони повинні ще бачити для себе економічну вигоду», – зазначила голова правління ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля» Наталія Андрусевич.

А от менш за все українці переймаються змінами клімату та забрудненням морів. На думку чиновників, покращити екологічну ситуацію має закон про оцінку впливу на довкілля. Однак, як кажуть держслужбовці, його виконання блокується.

«Кабінет міністрів або деякі структури Кабміну дуже сповільнено допомагають Мінекології приймати підзаконні акти для реалізації цього закону. Можливо, він не дуже комфортний для деяких інституцій влади або бізнесу», – повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

25 сентября, 2018 14:52