Одесса
1 Co
USD

Новая «зеленая» ТЭЦ заработает на севере Одесской области (видео)

Речь идет об экологической теплоэлектростанции. Её оборудуют на территории бывшего Заплазского сахарного завода в Любашевском районе.

По словам инвесторов, производство сахара в силу многих экономических причин стало нерентабельным. А выработка электроэнергии из отходов сельского хозяйства – соломы, подсолнечника, кукурузы и камыша – может окупиться примерно за три года. Стоимость проекта – около 200 миллионов гривен.

«Це виробництво в мережу електроенергії – 12 мегават, зеленої — в цей, так би мовити, енергодефіцитний регіон ми зможемо підсилити власною енергією. Ми будемо отримувати гроші по зеленому тарифу. Ми зараз підписуємо договір, майже 2 мільйони доларів вкладаємо – 50 мільйонів гривень, вкладаємо в мережу області, на відновлення тих старих мереж, бо вони не здатні сьогодні прийняти таку кількість енергії, яку ми можемо виробити», — сообщил основатель группы компаний «Укртепло» Иван Надеин.

Уже к 2021 году на территории бывшего сахарного завода планируют запустить производство биоэтанола. Стоимость проекта – около 3 миллиардов гривен. При этом украинский инвестор потратит около миллиарда.

«Другим етапом у нас буде виробництво біоетанолу. Нам Колумбійський університет США розробив ТЕО, на грант компанії “Дюпон” американської, і ми спільно з американцями плануємо тут побудувати завод 2-го покоління. Це фактично відходи агропромислового комплексу – кукурудза, солома, яка сьогодні горить на полях. В результаті ферментації утворюється спирт, фактично – бензин, світлі нафтопродукти. Ми зможемо на цьому заводі виробляти близько 50 тисяч тонн нафтопродуктів, якими можна заправляти автомобілі на заправках», — отметил Иван Надеин.

2 августа, 2017 15:43